Všetko, čo viete o závislosti, je omyl

 

Zdravím Vás,

veľmi so mnou včera pohol prípad 14 ročného dievčaťa ktorú mama dala na „drogovú rehabilitáciu“ potom čo u nej bolo zistené fajčenie marihuany. To dievča skončilo znásilnené, s pohlavnými chorobami v hroznom zdravotnom a psychickom stave. Ďalšie dve veci čo na tom mňa ako človeka zvyknutom na život v civilizovanej krajine zarazili sú neschopnosť matke kontaktovať svoju dcéru ani v sprievode policajtov a ako sa polícia postavila k prvým trestným oznámeniam. A to všetko pre systém ktorý bol vytvorený na základe nesprávnych informáciach o drogách. Podľa mňa, tento systém má 2 hlavé chyby:
1. Užívatelia drog sú
ZLÍ ľudia a tak treba s nimi narábať
2. Umožňuje pracovať v systéme ľuďom s mentálnymi poruchami. Možno práve tí terapeuti potebujú viac pomoc vyriešiť si ich veci ako samotní 14 roční čo sú „vinní“ z fajčenia trávy a potom keď sa ten riaditeľ pustil do zastrašovania na miesto vyriešenia a očistenia mena, tak to je príznak psychopatie. Osobne si myslím, že každý jeden riaditeľ/ka, a to je jedno či štátnej alebo súkromnej organizácie by mal prejsť PET scanom mozgu kde sa bude dať rozlíšiť jeho/jej úroveň psychopatie. Spomínam to preto, že ryba smrdí od hlavy. Keď necháte psychopata riadiť podnik…. Strašne by som si želal aby utrpenie tejto dievčiny a jej rodiny prinieslo nejaké ponaučenie a zlepšenie systému, nech sa niečo také už nedeje. Ale nie zlepšenie o nejaký ten milimeter, tu by trebalo zmenu o 180 stupňov… A asi prvý krok k tomuto by bolo informovať obyvateľstvo o veľkom klamstve ktoré sa dookola omiela o drogách cez hlavné média. Myslím, že ľudia potrebujú vedieť vedecky potvrdené fakty aby mohli si urobiť lepší názor na vec a potom žiadať politikov o nápravu. Teraz už Vás počujem ako mi hovoríte: Toto je Slovensko, tu iné, oveľa dôležitejšie veci nefungujú! Ja viem, ale niekde treba začať!!! Zdieľam preto toto veľmi dôležité video so slovenskými titulkami.

 

Originál prvého článku o tomto prípade si môžte prečítať tuto: https://dennikn.sk/blog/requiem-pre-znasilnene-dievcata/

Zbytočné obete vojny proti drogám

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Zaujíma Vás Ayahuasca?
Pridajte sa do skupiny na FB: