Ayahuasca a liečenie závislosti, ako to je?

Na to či je možné liečenie závislosti s Ayahuasca nám dá veľmi dobrú odpoveď Dr. Gábor Maté ktorý pracuje ako doktor v centre kanadského Venkúvra s drogovo závislými už viac ako desaťročie. Ako sa pozerá na závislosť, čo ju spôsobuje a či Ayahuasca môže vyliečiť závislosť je krásne opísané v následujúcom videu:

 

 

Dr. Gábor Maté sám na svojej koži pozná čo je to závislosť. Je závislý na klasickej hudbe. Odvodzuje to traumy ktorú zažil ako malé decko počas nemeckej okupácie. Je to doktor ktorý hľadá nové a netradičné spôsoby liečenia. Začal podávať Ayahuasku aby pomohol drogovo závislým, ale kanadská vláda mu to zakázala kvôli tomu, že Ayahuasca v Kanade je nezákonná. Okrem liečenia drogovo závislých sa venuje osvete o drogových závislostiach a propaguje vedecký výskum psychotrópnych látok a ich liečebný potenciál.

Jeho dlhoročné skúsenosti z tejto oblasti opísal v knihe In the Realm of Hungry Ghosts ktorá bohužiaľ zatiaľ nieje dostupná v slovenčine alebo češtine. Kniha popisuje cez viaceré prípady kontext ako sa drogovo závislí dostali k drogám. Ich životné okolnosti z dectva, prostredie v akom vyrastali, vplyv rodičov a ich okolia v rannom dectve. On pripisuje traumu z dectva pre všetky drogové závislosti. Ayahuasku z vlastnej skúsenosti vidí ako nástroj na uvedomení si toho čo danú osobu ťaží a núti brať drogy ako nástroj na dočasnú úľavu. Dr. Maté vidí liečenie závislosti v odstránení emocionálnej traumy a znovaspojeniu s vlastným JA.

Na margo toho či je možné vyliečiť aj niečo iné ako závislosť môj osobný názor je ten, že áno ak daný stav má koreň v psychickej traume alebo v žití života v súlade s našimi hodnotami. Viac o tom pripravujem článok a video. Ak vás zaujíma konkrétny stav, napíšte ho nižšie do komentáru a budem sa snažiť zahrnúť do videa alebo článku.

Video je vyňaté z dokumentárneho filmu o Ayahuaske Vine of the Soul alebo Víno duše.

Liečenie závislosti s Ayahuasca
Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Zaujíma Vás Ayahuasca?
Pridajte sa do skupiny na FB: