Pozvánka ceremonie Iboga v ČR

Iboga aneb posvátni dřevo

 

Iboga v CR
Iboga

Dobrý den,

Vaší účastí na ceremonii dáváte implicitní souhlas s následováním průběhu ceremonie, s tím, že nemáte srdeční vadu a že jste k ceremonii zdravotně způsobilí. (Diskvalifikací je vrozená srdeční vada – případně informace e-mailem.)
Prosím, v zájmu svém a i v zájmu dobrého průběhu ceremonie, neutajujte před námi Vaše zdravotní komplikace.
Pokud berete antidepresiva či jiné látky předepsané psychiatrem, řekněte nám to. Bohužel ve většině případů spojených s braním psychofarmak je třeba ceremonii odložit. (Obecné doporučení je být minimálně 30 dní před ceremonií “čistý” od braní psychofarmak, ale záleží na konkrétním případu./ To samé platí o antibioticích, dva týdny před ceremonií i po.
Ale vše probíhá po přímé konzultaci s šprůvodcem ceremonie. Pokud nám utajíte nějaké informace, vystavujete samy sebe i nás velmi nezodpovědnému riziku.
Vy, jako participanti ceremonie, která bude slabou ochutnávkou ceremonií v Gabonu, při začátku ceremonie “odložíte” jméno a dostanete číslo. V průběhu ceremonie nebudete svým jménem, ale číslem. Budete “benzi” jedna, dva, tři….atd. Lidé, kteří mají iniciační jméno, jsou voláni tímto jménem. Lidé, kteří jdou poprvé, či podruhé, jsou většinou v průběhu ceremonie volány svým čílsem.
Každá ceremonie je trošku jiná.
Na rituál dorazíte 24 hodin předem. 24 hodin před požitím ibogy také nesmíte jíst nic tuhého. 48 hodin předem žádný alkohol, ani žádná látka měnící stav vědomí. Pokud tyto látky použijete, nebudete k ritálu připuštěny.
Můžete si s sebou vzít nesladké ovocné džusy a můžete pít vodu 24 hodin před snědením dřeva. Průvodce většinou připravuje i určité čaje či polévky z bylin z Gabonu, které usnadní pozdější přecházení z dřevěnění a z oddřevěnění.
Co se týče obecné diety několika týdnů před ceremonií – nechodit do extrémů, jíst zdravě.
Poté, co bude rituál otevřen, každý “benzi” jednoduchým, ale rituálním způsobem před průvodci řekne svůj motiv. Tento motiv můžete říkat i v jazyce, kterým nebude mluvit průvodce. Mluvíte s duchovním světem. Duchovní svět Vám bude rozumět a průvodce také.

 

Svůj záměr si úzce specifikujte.

Duchovní svět Vám dá velice přesné odpovědi, které vás zahltí, pokud si dáte příliš obecný záměr. Pokud máte například problém s Pepíčkem, tak jako část záměru si řekněte: Chtěl/a bych vyřešit tento konkrétní problém, který se mi zrcadlí ve vztahu s Pepíčkem.
-můžete se zaměřit například na touhu přestat kouřit či pít alkohol, na sebeléčení sebeúcty, na touhu přestat být závislý/á na kofeinu, , či vyřešit například porodní atd. trauma. Jedná se pouze o příklady.
Budete zároveň vyslovovat jména svých předků – matky, otce, a jejich rodičů.
Bude hrát typická bwiti hudba, každý dostane individuální dávku ibogy, tolik, kolik pro něj bude nejvhodnější. Není třeba si dělat starosti, kolik lžiček dostal někdo jiný. Lidé dostávají Ibogy dle jejich motivu a zdravotního stavu, uvážení šamana atd.
Poté si půjdete lehnout na pro sebe určené místo. Přineste si s sebou deku a polštářek pod hlavu. Někdo si bere clonku na oči. Budete poslouchat rituální hudbu bwiti, která při procesu pomáhá, proto si není radno zacpávat uši. Není dobré mít spacák, protože se z toho spacáku nebudete při zdřevěnění schopní dostat. Vemte si oblečení, které je volné, teplé a pohodlné. Nemusí být bílé. Vemte si jiné oblečení na rituál a jiné na potom.
Váš proces bude záležet na Vašem motivu, čistotě Vašeho charakteru, ale i těla. K tomu se zde vyjadřovat nebudu.
V průběhu ležení, cca po 30-45 minutách, začne dřevo působit. (Iboze říkáme “wood”, dřevo). Postupně dojde ke ztíženější schopnosti pohybu, a člověk postupně zdřevění. Zdřevěnění je velice příjemné, můžete se hlouběji ponořit.
Ráda bych zde popsala, jak jsem zdřevěnění poprvé zažívala. Toto zdřevěnění bylo po trojnásobné dávce Ibogy, než dostanete na ceremonii v česku. Je to příjemné zdřevěnění, znemožní vnější rozptýlení pro vnitřní umožnění hloubky.
“Po několika hodinách jsem dostala žízeň. Krapka vody. Propojit se zpět a otevřít oči. Otevření očí v ten okamžik připomínalo noření se ze dna hlubokého oceánu. Nevím, jak dlouho to trvalo. Otevřené oči. Svět. Pohnout se a vstát. Mnoho práce. Žízeň. Kmitají se mi ruce milisekundami asi tak rychle, jako zpomalenej zvuk. Kmitajícími lokty se podepřu a průvodce si mě všimne. Koukám se na ní a myslím si: Žízeň. Abych mluvila, to je moc daleko. Abych udělala gesto, to nejde, protože práce otevřít oči a podepřít si lokty byla práce. Žízeň.Průvodce mi přináší vodu.“ Tato zkušenost vnějšího zdřevnění byla v mém případě třikrát silnější než co zažijete v česku. A po cca dvou hodinách po ukončení rituálu se Vaše pohybové schopnosti dají do normálu.
Během rituálu, před začátkem, ani po konci, prosím, nepřekračujte přes ležící účastníky. Choďte pozorně po zemi, kdyby někdo při dřevu otevřel oči a první, co viděl, je jak jej někdo překračuje, tak by to bylo velice nepříjemné. Respektujte co nejvnímavěji ostatní.
Po rituálu prosím dbejte na to, zda jste připraveni mluvit. Pokud ano, buď kolem ohně nebo v kruhu tomu určeném – bude kruh pro sdílení s šamany a spoluúčastníky.
Respektujte při tom ale, že ne všichni jsou zvědaví a ne vždy ani schopní, aby si povídali, či naslouchali. Někdo potřebuje jít na své místo a zážitek pomalu zpracovávat. Pokud vidíte někoho, jak sedí v rohu a kouká se na stromy, tak není vhodné za ním přijít, poplácat po rameni a říct, tak co, jak se máš?
I přes to, že rituál skončí, dřevo stále funguje. Po rituálu je třeba se dva dny vyvarovat drog a alkoholu. Naslouchat vnitřnímu vedení. Vnímat sny. Iboga povede připraveného člověka po měsíce, roky.
___________________________________________________________________________
Pokud jste dočetli až sem, a pokud máte zájem o zúčastnění se rituálu, tak bude třeba, abyste mi napsali o tomto záměru na můj e-mail [email protected]

Záměrem je tuto ceremonii umožnit a zpřístupnit.
Proto je třeba dávat pozor na případy, kdy mají lidé srdeční vadu (v tom případě nemohou jít).
V originální kůře z kořene keře je cca kolem 13 až 16 alkaloidů, kteří spolupracují dobře, pokud jsou pohromadě. Bohužel se z ibogy v některých zemích stal byznys, a byznysmeni separovali alkaloidy, a nepoužívali je všechny, a z toho vznikla kontroverze.
V našem případě šprůvodci nevyžadují předchozí vyšetření srdce u lidí, kteří nemají vrozenou srdeční vadu. Protože v Evropě umožňují “ochutnávku Ibogy”. Dávka, kterou Vám podají, je dostatečná k vnitřnímu procesu, ale není stejná jako v Gabonu, to znamená, že je zcela bezpečná (vyjma vyjmenovaných kombinacích viz. výše). V Gabonu lidi s nimi žijí několik měsíců před ceremonií, znají je velmi dobře a ne vždy musí za ceremonii platit.

 

 

Také znám osobně člověka, který na ceremonii Iboga v ČR přijel na vozíčku a odešel po svých dvou nohou. Ani si nejsem jistá, zda to byl jeho záměr, chodit. V průběhu ceremonie si uvědomil, že jeho neschopnost chodit byla v jeho mysli. Já jsem si ho všimla až po ceremoniích (šel na jiné, než já) a všimla jsem si, že trošku kulhal. Participanti mi vysvětlili, že na ceremonii dojel na vozíčku.

S pozdravem a přáním všeho dobrého – Misso, [email protected]

Iboga v ČR
Tagy:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Zaujíma Vás Ayahuasca?
Pridajte sa do skupiny na FB: